OPTIEK VAN DER LINDEN - Markt 60 - 9240 Zele - tel 052/44 46 07 - mail: philip@optiekvanderlinden.be
computer vision syndrome: Uit onderzoek is o.a. gebleken dat iedereen minder knippert als hij op de computer of een beeldscherm werkt. Hierdoor kunt u branderige ogen, slaperige ogen, geïrriteerde ogen, rode en droge ogen krijgen.
Achter de computer, vermoede ogen, computer vision syndrome ...

Computerbril
Vroeger brachten we het grootste deel van onze tijd buiten door. Sinds de industriële revolutie worden we echter gedwongen op korte afstanden te werken. Het komt steeds vaker voor dat we langer dan 4 uur aan een stuk achter een beeldscherm zitten. Werkt u dagelijks langdurig met een beeldscherm en heeft u regelmatig last van branderige en vermoeide ogen? Dan kan een speciale computerbril (Interview) of werkbril verlichting brengen.
Welke oogklachten kunt u krijgen van werken met computers?
Geringe afwijkingen aan de ogen kunnen een vermoeid drukkend gevoel, concentratieverlies en hoofdpijn veroorzaken. Deze klachten ontstaan door de gespannen manier van kijken. De ogen moeten zich overmatig inspannen en vaak van afstand wisselen. Daarom hebben veel mensen die langdurig beeldschermwerk hebben gedaan, moeite met scherp kijken op grotere afstanden. De ogen hebben te lang in een soort verkrampte situatie gefunctioneerd. Veel mensen krijgen hierdoor snel last van vermoeide ogen en concentratieverlies. Wat u leest, dringt niet echt tot u door. Soms moet je een paar keer scherpstellen om de informatie op het beeldscherm op te nemen.

Varilux Computer: speciale brillenglazen voor de computergebruiker
Kijk- en oogproblemen verminderen productiviteit en veroorzaken ziekteverzuim.
Ongeveer 75 % van alle computergebruikers boven de veertig jaar heeft last van het Computer Vision Syndroom (CVS). De klachten bestaan uit vermoeide of geïrriteerde ogen en hoofdpijn. Kijkproblemen bij computerwerk gaan bovendien vaak gepaard met lichaamlijke klachten, omdat het niet scherp zien van het beeldscherm gecompenseerd wordt door verandering van houding van het lichaam of het hoofd. De kijkproblemen kunnen leiden tot een aanzienlijke productiviteitsdaling en zelfs tot tijdelijke arbeidsongeschiktheid. Essilor heeft onder de naam Varilux Computer speciale brillenglazen voor beeldschermwerkers ontwikkeld. Die kunnen klachten als gevolg van CVS verminderen en zelfs voorkomen. Het merendeel van alle mensen boven de veertig jaar krijgt problemen met hun ogen. Omdat de elasticiteit van de ooglens vermindert, neemt ook het vermogen af om de ogen op korte afstand scherp te stellen. Hierdoor wordt ook het scherp zien op het beeldscherm bemoeilijkt. Een normale leesbril is geen oplossing voor dit probleem, omdat een leesbril slechts voor één korte afstand ontwikkeld is. Computergebruikers kijken tot wel 3600 keer per uur afwisselend van het scherm naar het toetsenbord, naar documenten op hun bureau en naar andere objecten in hun werkomgeving. Ze moeten op al die afstanden scherp kunnen zien. De Varilux Computer brillenglazen zijn zo ontworpen en geslepen, dat de computergebruiker op alle afstanden scherp kan zien.

De Welzijnswet en de codex over welzijn op het werk
Uit ervaringen van de interne en externe diensten voor preventie en bescherming op het werk blijkt dat veel fysieke klachten van beeldschermwerkers terug te voeren zijn op kijk- en oogproblemen. Die hebben een negatief effect op de productiviteit van de medewerkers, maar kunnen ook leiden tot ziekteverzuim. Het is voor werkgevers dus van belang problemen in een zo vroeg mogelijk stadium te voorkomen. Dat kan bijvoorbeeld door het aanbieden van speciale beeldschermbrillen zoals Varilux Computer, die klachten als gevolg van het Computer Vision Syndroom verminderen en voorkomen. De Welzijnswet en de codex over welzijn op het werk geeft in het Koninklijk besluit ‘Werken met beeldschermapparatuur’ richtlijnen voor het voorkomen van oog- en kijkproblemen. Volgens het Koninklijk besluit moeten werkgevers hun beeldschermwerkers alvorens aangesteld te worden, onderwerpen aan een gepast onderzoek van de ogen en het gezichtsvermogen, alsook een onderzoek van de spieren en het beendergestel. De beeldschermwerker wordt ten minste om de vijf jaar onderworpen aan een periodieke gezondsheidsbeoordeling.
Voor beeldschermwerkers van vijftig jaar en ouder moet deze periodieke gezondheidsbeoordeling om de drie jaar worden hernieuwd. De periodieke gezondheidsbeoordeling wordt aangevuld met een gepast onderoek van de ogen en het gezichtsvermogen en met een onderzoek van de spieren en het beendergestel.
De kosten daarvan en van het voorzien van de juiste optische correctiemiddelen zijn voor rekening van de werkgever. Overigens mogen alleen speciale, multifocale beeldschermbrillen zoals Varilux Computer, die wat betreft de sterkte aangepast zijn aan het beeldschermwerk, KOSTENLOOS door de werkgever aan de werknemer worden verstrekt.
zie ook
Essilor Anti-fatigue technische eigenschappen.pdf voor de technische eigenschappen van Essilor anti-fatigue brilglazen en
Essilor Varilux computer technische eigenschappen.pdf
http://www.essilorvisualfatiguesolutions.com/#/Home/
Essilor Varilux computer technische eigenschappen.pdf